KONST / Litografier / Färglitografi 12555011
nr 1255 5011
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 193/200. Motivet: 35x24
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 20 maj 2019
kl 19:30:01
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
300 kr
350 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
500 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin